Facebook page of SWAN Twitter page of SWAN Instagram stream Youtube channel of Swannet RSS feeds

site available in english and russian

  • English
  • Russian

ŠLAPKY - Skončí na dlažbě?

Pátek 19.12.2008 07:26

PRAHA - Ekonomická krize dopadá i na provozovatelky nejstaršího řemesla! Prostitutky ztrácejí klienty a mnohým hrozí, že se neuživí a přijdou o "práci". Končí zlaté časy nevěstek lásky?

Česká republika patří mezi dvacítku nejoblíbenějších destinací sexuálního turismu ve světě. Obrat sexbyznysu dosahoval ještě loni 10 miliard korun, z toho 7 miliard vydávali cizinci. To všechno už je ale minulost. Nevěstince přestávají prosperovat, některé dokonce krachují. Podle odhadů provozovatelů některých sexuálních klubů se počet zákazníků snížil až o třetinu.

V Praze, Brně, Ostravě i v dalších městech se už zoufalí majitelé klubů snaží nalákat klienty alespoň vedlejšími nabídkami alkoholu a striptýzových představení. V jednom z pražských podniků si dokonce můžete dopřát sex s prostitutkou za pouhých 500 korun! Ovšem s jednou podmínkou: že se přitom necháte natočit a video necháte umístit na internet.

Krize nezasáhla jen velká města, ale i pohraničí. Třeba v Železné Rudě, která byla vždy vyhlášená obrovským počtem sexuálních turistů z Německa, se v poslední době snížil počet veřejných domů z 26 na 13. A nevěstince krachují i v dalších městech.

 

Zaplaťpánbůh za sedláky z Rakouska

"Pokles zájmu cizinců i našinců o sexuální služby v Česku způsobila světová ekonomická krize. Cizinci šetří a sex si často dopřávají už jen ti movitější. A našinci? Ti sice začínají tvořit poměrně stálou klientelu night klubů, ale nyní před Vánocemi návštěvy omezují," vysvětlila Šípu pozadí problému Hana Malinová, ředitelka občanského sdružení Rozkoš bez rizika, které se zabývá pomocí ženám z rizikových skupin.

Jedinou oblastí, kde se zatím dopady ekonomické krize příliš neprojevují, je rakouské pohraničí. "Tam žije hodně osamělých rakouských sedláků, kteří žádnou partnerku do svého statku, kde by ji čekala jen velká dřina, nedostanou. A tak jezdí do českých klubů stejně pravidelně jako dřív, protože sex prostě potřebují," podotkla Malinová.

Podle ní zatím nehrozí, že by se v blízké budoucnosti musely kvůli malé poptávce snižovat ceny za erotické služby. I přes současnou krizi je stále mnoho zahraničních turistů, kteří k nám jezdí pravidelně uspokojovat své sexuální potřeby a rádi za ně zaplatí.

"Někteří ani jinou možnost než placeného sexu nemají. Zkrátka a dobře, zájem o sexuální služby bývá vysoký jak v obdobích prosperity, tak v krizi. Je-li někdo silný kuřák, tak bude kouřit dál i v době, kdy je na tom finančně hůře. Možná přejde na levnější značku, ale své vášně se nevzdá. A se sexem je to podobné," míní ředitelka Rozkoše bez rizika.

 

Šlapou i vdané ženy

Stejně tak prý bude stále dost žen, které sklouznou k prostituci. Většinou to bývají ty, které jsou v obtížné životní situaci a musí se samy postarat o své děti. Opustili je partneři, některé ztratily zázemí, mnohé za bývalé partnery musí ještě platit dluhy.

Jiné ženy, většinou středoškolačky, chtějí snadno přijít k větším penězům a myslí si, že půjde jen o "dočasnou brigádu". Ale pak peníze utratí za luxusnější oblečení, a protože už nechtějí žít jen z běžného platu, stane se ta dočasnost trvalá.

"Mezi prostitutkami nechybí ani vysokoškolačky nebo vdané ženy, jejichž manžel nemá o aktivitách své manželky tušení. Průměrný věk sexuálních pracovnic je 26 let, žena po čtyřicítce je výjimkou," prozradila Malinová. Přežijí jen ty nejlepší...

Těm všem teď nastávají krušné časy. Podle ředitelky Rozkoše bez rizika se sice nemusejí obávat, že by přišly o práci, ale měly by očekávat, že jim ubude zákazníků. "Už nebudou přicházet tak často, a proto je budou muset obtížněji shánět a více si je hýčkat vedlejšími, doplňkovými službami v klubech i privátech," dodala Malinová.

Josef Smola

Source: http://sip.denik.cz/zpravy/slapky---skonci-na-dlazbe20081219.html

Partners